Menstruacinė taurelė – naudojimas kartu su kontraceptine spirale

Ar galiu naudoti menstruacinę taurelę, jei man įdėta intrauterinė apsaugos nuo nėštumo priemonė– gimdos spiralė?

Danų ginekologas Henrikas Vittrupas į šį klausimą atsakė nedvejodamas: „Žinoma!”
Štai vienas dažniausių „OrganiCup“ komandai užduodamų klausimų, todėl atsakymą bandysime išaiškinti plačiau.

Kas yra spiralė?

Spiralė – tai intrauterinė kontracepcijos priemonė, grįžtamas ir ilgalaikis metodas. Spiralė yra mažas, T raidės formos prietaisas, kuris įvedamas į gimdą siekiant apsaugoti moterį nuo nepageidaujamo nėštumo. Bet kada galite paprašyti ginekologo ją išimti. Gimdos spiralės būna dviejų rūšių – varinės ir hormoninės.

Abiejų rūšių priemonių efektyvumas viršija 99 %, ir jas gali įvesti patyrusi slaugytoja ar gydytojas. Procedūra paprasta ir greita, tačiau ji gali sukelti tam tikrų nepatogumų.

Kartą įvedus spiralę tu jos paskui nebejausi, ir daugelį metų tau nereikės galvoti apie tabletes, prezervatyvus ar kitus kontraceptinius metodus.

Atrodo visai neblogai. Tačiau kai kurioms menstruacinės taurelės naudotojoms kyla abejonių dėl jos suderinamumo su spirale.

Ar menstruacinė taurelė gali išjudinti kontraceptinę spiralę?

Didžiausia problema – vakuumas, kuris sukuriamas įdėjus menstruacinę taurėlę. Dažnai pasigirsta dvejonių, ar jis nepaveiks spiralės. Tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, kad menstruacinės taurelės naudojimas galėtų kaip nors paveikti spiralę.

2011 metais Kanadoje buvo atliktas tyrimas, jame dalyvavo 900 moterų. Mokslininkai nustatė, kad spiralės iškritimo rizika vienoda ir toms moterims, kurios naudoja menstruacines taureles, ir toms, kurios jų nenaudoja.

Intrauterinės priemonės iškritimo tikimybė yra 0,5–8 %. Ji gali priklausyti nu įvairių veiksnių, pavyzdžiui, amžius, nėštumo istorija ir to, kiek laiko spiralė buvo gimdoje.

Į ką reikia atsižvelgti naudojant menstruacinę taurelę kartu su spirale?

Pasitark su gydytoju – kaip ir bet kuriuo kitu ginekologiniu klausimu, gydytojas gali tave pakonsultuoti dėl taurelės naudojimo kartu su spirale.

Jei tau ką tik įvedę spiralę, patartina palaukti bent du ciklus ir tik tada pradėti naudoti menstruacinę taurelę. Gimdos spiralės iškritimo tikimybė yra didesnė pirmais mėnesiais po įvedimo. Kai ji jau įsitvirtino savo vietoje, gali pradėti naudoti menstruacinę taurelę.

O tikrai – kaip jos abi ten gali tilpti?

Spiralė įvedama į gimdą, tuo tarpu „OrganiCup“ įdedama į apatinę makšties dalį, kur surenkamas menstruacinis skystis. Spiralės siūlai nukarę žemyn per gimdos kaklelį ir siekia viršutinę makšties dalį. Tuo tarpu menstruacinė taurelė yra apatinėje makšties dalyje – toje vietoje, kur ji neturėtų trukdyti spiralei.

Panaikink vakuumą

Nesvarbu, ar menstruacinę taurelę naudoji kartu su kontraceptine spirale ar be jos, visada prieš išimant menstruacinę taurelę svarbu panaikinti vakuumą. Tai gali padaryti lengvai suspausdama taurelės apačią. Kai vakuumas bus panaikintas, lėtai ištrauk taurelę tolygiais judesiais į vieną ir kitą pusę.

#Naujosios dienos – kursime jas kartu!