Menstruacinė taurelė – kokį dydį pasirinkti?

„OrganiCup“ – tai menstruacinė taurelė, pagaminta iš minkšto nealergizuojančio silikono. Jos sudėtyje nėra chloro, klijų, kvapiklių ir kitų cheminių medžiagų.

A dydis skirtas moterims, kuras nėra gimdžiusios arba kurių menstruacinis kraujavimas negausus. Taip pat galima įsigyti B dydį, jis skirtas moterims, kurios yra gimdžiusios ar kurių menstruacinis kraujavimas gausus.

A dydžio taurelės talpa 25 ml, B dydžio taurelės talpa 30 ml, ilgio ir skersmens santykis 5 mm.

Tiek gimdžiusios, tiek negimdžiusios moterys gali naudoti abu dydžius. Kiekvienos moters makšties matmenys yra 100 % unikalūs. Todėl menstruacinės taurelės pasirinkimas – individualus dalykas. Tačiau yra tokia visuotinai pripažinta tiesa, kad po gimdymo  moterų makšties matmenys būna pasikeitę, todėl gamintojas rekomenduoja gimdžiusioms moterims naudoti B dydžio taurelę. Jei gimdymas buvo per Cezario pjūvį, tuomet, žinoma, galima rinktis ir A dydį.

Menstruālā piltuve A-B
Menstruālā piltuve – kādu izmēru izvēlēties

Taurelėje „OrganiCup“ telpa tris kartus daugiau menstruacinio skysčio negu įklote ar tampone, vadinasi, daugumai moterų užtenka ištuštinti taurelę ryte ir vakare. Naktį galima ramiai miegoti ir nereikia pabusti vien tam, kad ištuštintum taurelę.

Paauglėms ir jaunoms moterims rekomenduojame naudoti A dydį. Menstruacinę taurelę pradėk naudoti iš karto, kai mėnesinės prasidėjo. Menstruacinės taurelės naudojimas nereiškia, kad mergina jau turėjo lytinius santykius.

¼ makšties skysčių, susigeriančių į tamponą, yra natūralios ir reikalingos išskyros. „OrganiCup“ jas tik surenka, bet nesugeria, todėl nesutrikdoma natūrali makšties pH pusiausvyra.

Išimant taurelę, pirmiausia svarbu makštyje užčiuopti taurelės kotelį, po to panaikinti vakuumą, suspaudžiant taurelės apačią, ir ištraukti taurelę iš makšties svyruojančiais judesiais į vieną ir kitą pusę. Menstruacinės taurelės negalima išimti kaip tamponą, už kotelio traukti nėra patogu.

#Naujosios dienos – kursime jas kartu!