Dažniausiai užduodami klausimai

Techniniai klausimai ir trikčių šalinimas

Kas yra aktyvavimo mygtukas?

Nuspaudus aktyvavimo mygtuką, „Daysy“ įsijungia, pradeda matuoti Tavo kūno temperatūrą ir yra pasiruošusi mėnesinių duomenų įvedimui.

Išėmiau iš prietaiso bateriją, kas atsitiks su mano duomenimis?

Bateriją galima išimti tik tuo atveju, jei „Daysy“ duoda signalą, kada baterija reikia pakeisti. Tai būtina daryti pagal vartotojo instrukcijos nurodymus. Jei vis dėlto bateriją išėmei, iš karto jos neįdėjai atgal ir ilgam laikui palikai „Daysy“ be maitinimo šaltinio, „Daysy“ negalės nustatyti savaitės dieną, net jei data bus išsaugota. „Daysy“ vidinis kalendorius nesisinchronizuos su programėlės „DaysyView“ kalendoriumi.

Kada maitinimas bus atnaujintas, „Daysy” vis dar naudoja visus senojo ciklo duomenis, tačiau prietaisas lauks pirmos mėnesinių dienos, kad galėtų iš naujo sinchronizuotis su tavo ciklu.

Dabar programėlė „DaysyView“ tiesiog slepia senus duomenis, kadangi nėra 100 % tikra, kuriame kalendoriuje juos reikėtų rodyti. Mes suprantame, kad ši apolinkybė gali sukelti nepatogumų prietaiso vartotojoms, todėl mes dirbame prie sprendimo, kurį galėsime integruoti į tolimesnes programėlės „DaysyView“ versijas.

Tačiau yra paprastas būdas, kaip išvengti tokio duomenų nesisinchronizavimo: neišimk baterijos  iš „Daysy“! Mes atlikome nemažai bandymų ir neradome priežasčių, kodėl bateriją reikėtų išiminėti. Baterijos tarnavimo laikas – ilgesnis nei 2 metai (kai bateriją reikia pakeisti, apie tai „Daysy“ įspėja tikrai iš anksto), be to „Daysy“ naudojama programinė įranga veikia stabili.

Jei prietaisas nesusijungia su „DaysyView“, problema greičiausiai yra mobiliojoje programėlėje. Kiekvieną kartą išleisdami atnaujintą „DaysyView“ versiją mes stengiamės šį sujungimą padaryti kuo stabilesniu. Tačiau kartais vis dar atsiranda kokių nors trikčių. Pirmiausia bandyk rasti patarimus dėl problemos išsprendimo „DaysyView“ skirsnyje „Dažniausiai užduodami klausimai“ 1). Jei atsakymo rasti nepavyko, susisiek su mūsų pagalbos tarnyba el. paštu ar telefonu.

Kaip galiu sujungti „Daysy“ su savo telefonu?

Atidaryk „DaysyView” savo telefone ir stebi programėlėje pateiktus nurodymus. Kai ekrane atsidarys kalendorius, pridedamą TRRS kabelį prijunk prie vaisingų dienų indikatoriaus „Daysy“. Jei nevyksta automatinis aktyvavimas, nuspausk „Daysy“ aktyvavimo mygtuką. Kitą kabelio galą prijunk prie telefono ir palauk, kol įvyks „Daysy“ sinchronizavimas.

Ką daryti, jei mano kūno temperatūra keičiasi labai mažai?

Jei dėl kokių nors priežasčių temperatūros kitimo žingsnis yra per mažas, „Daysy” ilgesnį laiką rodys raudoną šviesos signalą, po to persijungs į geltoną, dar po to – į žalią šviesos signalą.

Per mažas temperatūros pakitimo žingsnis gali nurodyti į hormonų disbalansą. Vienos fazės cikle temperatūros pakitimo nebus, nes ovuliacija neįvyks. Ir geltonkūnio nepakankamumas (CLI) gali lemti labai nedidelį ar neaptinkamą temperatūras pakitimo žingsnį, kadangi kūnas negamina pakankamai daug progesterono bazinės kūno temperatūras padidėjimui sukelti.

Moters perimenopauzės laikotarpiu temperatūros pakitimas gali sumažėti nukritus estradiolo ir progesterono lygiui. Taip pat galimas dalykas, kad mažesnis temperatūras pakitimo žingsnis nurodo į neteisingai išmatuotą temperatūrą. Termometro jutiklį visada tvirtai laikyk po liežuviu ir stebėk, kad burna nuolat būtų uždaryta. Temperatūrą kiekvieną kartą matuok vis toje pačioje burnos dalyje, taip išvengsi nereikalingų temperatūros užfiksavimo paklaidų.

Ką daryti, jei temperatūros matavimai atrodo netikslūs?

„Daysy“ reaguos į netikslius matavimus ir parodys daugiau geltonųjų dienų. Matavome tikslumą gali pagerinti tokiu būdu:

 • Atkreipk dėmesį į matavimo laiką. Temperatūrą matuok iš karto, kadi pabusi, prieš atsikeldama iš lovos. Kuo ilgesnis buvo tavo miegas, tuo geriau (miegok ne mažiau kaip 4 valandas).
 • Atkreipk dėmesį į matavimo vietą. Temperatūrą kiekvieną rytą matuok toje pačioje burnos dalyje, geriausia – burnos ertmės apačioje, šiek tiek prispaudžiant „Daysy“ jutiklį prie minkštojo gomurio. Matuodama nejudink prietaiso (išbandant laboratorijoje buvo nustatyta, kad judinimas sukelia temperatūros svyravimus). Jei matavimai bus pernelyg svyruojantys, pasigirs dūzgimas – taip „Daysy“ tavęs paprašys išmatuoti temperatūrą dar kartą.

Ar „Daysy“ sujungimui su programėle galima naudoti ir kitą laidą?

„Daysy“ rinkinyje yra 3,5 mm „TRRS Audio“ laidas. Sujungimui su  „iPhone” visada naudok tik šį laidą.

Ar mano matavimų duomenys gali dingti?

Ne. „Daysy“ nuolat išsaugo atmintyje visus tavos duomenis. Jei atliksi sinchronizavimą su „DaysyView“, turėsi galimybę gauti internetinę prieigą prie išsaugotų duomenų – tam atvejui, jei „Daysy“ būtų pamesta ar pavogta. Jei taip atsitiko, susisiek su mūsų pagalbos tarnyba ir sužinok, ką daryti toliau. Mes galėsime persiųsti išsaugotus duomenis į duomenis tavo naują vaisingų dienų indikatorių „Daysy“.

„Daysy“ neišmatavo mano temperatūros. Ką daryti toliau?

Patikrink „Daysy“ laido jungtį ir bandyk dar kartą. Matuodama įsitikink, kad jutiklis yra visiškai pakištas po liežuvių, jo raištelio dešinėje ar kairėje pusėje, ir lūpos apima jutiklį.

Kokia baterija reikalinga? Ir kur ją galima nusipirkti?

Šis prietaisas veikia su monetine baterija (CR2032), kurią galima įsigyti daugelyje kasdienio vartojimo prekių parduotuvių.

Koks yra „Daysy“ garantijos laikas?

„Daysy“ gamintojas suteikia prietaisui 2 metų garantiją. Įsigyjant prietaisą garantinių sąlygų aprašymas pridedamas.

Koks yra baterijos veikimo laikas?

Su viena baterija prietaisas gali veikti maždaug 2 metus. Kai baterija bus beveik tuščia, „Daysy” aktyvavimo mygtukas pradės mirksėti. Tokiu atveju bateriją reikia pakeisti kuo greičiau.

Ar temperatūros pokyčiai gali būti šuoliški?

Paprastai ne. Tipinis moters kūno temperatūros pakitimo žingsnis yra 0,3 ºC. Jei pastebėjai didesnį nei 0,5 ºC šuolį, gali būti, kad temperatūra matuojama neteisingai. Susisiek su mūsų pagalbos tarnyba, ji padės išsiaiškinti tikslesnę priežastį.

Aktyvavimo mygtukas nebeužsidega. Ką daryti?

„Daysy“ baterija yra tuščia, ją reikia pakeisti.

„Daysy“ netyčia nukrito. Ką man daryti?

Jei „Daysy“ nebeveikia, susisiek su vietine pagalbos tarnyba.

Negaliu atidaryti baterijos skyrelio dangčio.

Norėdama atidaryti baterijas skyrelio dangtį, pasuk jį prieš laikrodžio rodyklę naudodama monetą.

Nevyksta sinchronizavimas su „DaysyView“. Ką man daryti?

 1. Iki galo uždaryk programėlę „DaysyView“ ir palauk, kol „Daysy“ persijungs į miego režimą.
 2. Patikrink, ar „DaysyView“ gali naudoti tavo telefono mikrofoną. Telefono nustatymų meniu surask punktą „DaysyView“ ir įsitikink, kad mikrofonas yra įjungtas.
 3. Patikrink, ar telefono garsas nėra sumažintas ar išjungtas.
 4. Atidaryk „DaysyView” kalendoriaus peržiūrą.
 5. Nuspausk „Daysy“ įjungimo mygtuką ir sujunk TRRS kabelį su prietaisu.
 6. Prijunk kabelį prie telefono (jei naudoji „iPhone“ 6 ar 7, prie telefono ar adapterio prijungiamo kabelio gale reikia uždėti apsauginę O formos tarpinę).
 7. Netrukus (iki 3–4 sekundžių) viršutinėje ekrano dalyje matysi punktyrinę liniją. Priklausomai nuo perduodamų duomenų apimties, reikės palaukti kelias sekundes ar minutę, kol kalendoriaus dienos bus užpildytos tavo vaisingumo statuso rodmenimis.

Matavimo jutiklis sugedo. Ką daryti?

Skambink vietinio platintojo klientu pagalbos tarnybai.

Pamečiau prietaiso dangtelį. Kur galiu gauti naują?

Naują dangtelį gali užsisakyti pas vietinį platintoją.

Kaip valyti „Daysy“?

Prireikus nuvalyk „Daysy“ korpusą lengvai sudrėkinta šluoste. Niekada nemerk prietaiso į vandenį, kadangi „Daysy“ nėra atspari vandeniui.

Klausimai apie mano ciklą

Kas gali atsitikti, jei mano ciklas yra ilgesnis / trumpesnis negu įprastai?

Tam tikri skirtumai tarp įvairių ciklų yra normalus reiškinys. Statistiniu vertinimu daugumai moterų ovuliacijos laiko paklaida gal būti 1–3 dienų. „Daysy” algoritmas atsižvelgia į šiuos svyravimus ir apskaičiuoja ypač patikimą intervalą, kuriame vaisingos dienos nustatomos ypač dideliu tikslumu.

Esant didesnei ovuliacijos laiko paklaidai, „Daysy“ naudoja daugiau geltonų dienų, vadinasi, apie tą ciklo etapą vėl gaunami tikrai patikimi duomenys.

Jei tavo cikluose ovuliacijos paklaida statistiniu vertinimu viršija 4 dienas, prašome susisiekti su mūsų klientu pagalbos tarnyba – mūsų specialistai patyrinės tavo ciklus, bandys nustatyti, ar egzistuoja anomalija, ir duos tau patarimą, kaip elgtis toliau

Mano ciklai nereguliarūs. Ar vis dėlto galiu naudoti „Daysy“?

Taip. „Daysy“ sukurta taip, kad galėtų apdoroti kintamo ilgio ciklus (19–40 dienų) nekeliant pavojaus Tavo saugumui. Tačiau per dideli svyravimai gali šiek tiek sumažinti šio prietaiso veikimo efektyvumą, nes žymiai padaugės „geltonųjų” dienų. Tuo tarpu svyravimai kelių dienų ribose nėra laikomi problema.

Jei tavo mėnesinių ciklas paprastai kartojasi reguliariai, o esminius svyravimus tu pastebėjai per trumpesnį laikotarpį, „Daysy“ visgi atliks gerai. Jei ciklo svyravimų buvo per ilgesnį laikotarpį, rekomenduojame nustatyti „Daysy“ iš naujo, tuomet ji galės greičiau gauti duomenis apie tavo dabartinius, reguliaresnius ciklus. Dėl išsamesnės informacijos prašome susisiekti su mūsų pagalbos tarnyba.

Mano ciklų trukmė labai svyruoja. Ką daryti?

Yra žinoma, kad su moterų ciklu susijusius hormonus reguliuoja vitaminas B6. Augalinės kilmės papildas skaistminas (Monk’s pepper) padeda atstatyti hormonų pusiausvyrą ir išlyginti ciklo trukmę. * Prieš pradėdama vartoti naujus vitaminus ar kitus papildus, visada pasitark su gydytoju.

Kurie vitaminai didina vaisingumą?

Vitaminai turi didelę reikšmę užtikrinant moters vaisingumą. Sugebėjimas pastoti labai priklauso nuo vitaminų B6 ir E, o vitaminas A dalyvauja susidarant gimdos ir makšties gleivinei. Tai labai svarbu, kad apvaisinta kiaušialąstė laikytųsi prie gimdos sienelės. Jei organizme yra vitaminų trūkumas, apvaisinta kiaušialąstė gali ir neįsitvirtinti.

Ką daryti, jei man dingo mėnesinės?

Būtinai pasitark su gydytoju.

Ar mano mėnesinių ciklas yra kuo nors ypatingas?

Kiekviena moteris yra unikali. „Daysy“ labai vertina tavo individualumą, todėl mokosi pažinti būtent tavo ciklą, o po to jį nuolat stebi.

Kokių maisto produktų sudėtyje yra daug estrogenų?

Sojų, sėmenų, šparagų, avižinių dribsnių, česnakų.

Ar „Daysy“ tinka žindančioms moterims? Ką daryti, jei įprastinis ciklas negrįžo?

Tu gali pradėti naudoti „Daysy“ praėjus 6 savaitėms po gimdymo. Pradžioje tavo bazinė kūno temperatūra bus vaizduojama pagal tipinį zigzago modelį. „Daysy“ rodys geltoną šviesos signalą, tai reikš, kad tuo metu gali būti tavo vaisingos dienos. Likus kelioms dienoms iki pirmos ovuliacijos temperatūra nukris, grafike prasidės toks kaip slėnio pavidalo laikotarpis, trunkantis maždaug 6 dienas, po to įvyks ryškus temperatūros pakilimas, būdingas ovuliacijos laikui. Visuose pogimdyminiuose cikluose, kuriuos iki šiol analizavome, „Daysy“ teisingai atpažino ovuliaciją ir parodė žalią šviesos signalą 4–5 dienas po to, kai buvo nuskaitytos žymiai didesnės vertės. To ir buvo galima laukti, žinant, kokios griežtos taisyklės taikomos prietaisų „Döring“ ar „Sensiplan“ atliekamai temperatūros analizei. Moterims pogimdyminiu laikotarpiu (žindančioms ar ne) rekomenduojame naudoti apsisaugojimo priemones, kol „Daysy” nustatys pirmas „žaliąsias” dienas. Po to dauguma ciklų bus gana normalūs ir vaisingos dienos vėl bus rodomos pagal įprastinį žalios-raudonos-žalios spalvos modelį. Tik tos moters, kurios jau pažįsta Billingso metodą, galbūt norės gleivių stebėjimo būdu susiaurinti galimų nevaisingų dienų skaičių „geltonuoju“ laikotarpiu. Tačiau mes nerekomenduojame taip daryti, jei pagrindinis prioritetas yra nėštumo išvengimas.

Ar dieta turi įtakos mano ciklui?

Saikinga dieta neturėtų stipriai veikti ciklo, tačiau ekstremali dieta gali užlaikyti ovuliaciją, ir todėl ciklai gali tapti nereguliarūs.

Kaip „kito ryto tabletės“ gali paveikti mano ciklą?

Įvairių moterų organizmai gali skirtingai reaguoti į avarinę kontracepciją, priklausomai nuo to, koks buvo ovuliacijas statusas tabletės vartojimo metu. „Kito ryto tablete“ gali užlaikyti ovuliaciją, tuomet tavo ciklas bus skirtingas. Šiuo atveju „Daysy“ negalės patvirtinti ovuliacijos ir grįžti prie nevaisingų dienų. Tačiau gali būti, kad „kito ryto tabletės“ niekaip nepaveiks ovuliacijos ir Tavo ciklas tęsis kaip įprastai. Jei atsitiko taip, kad kraujavimas prasidėjo prieš įprastinį mėnesinių laiką, tokie duomenys nėra laikomi duomenims apie mėnesines ir jų nereikėtų suvedinėti į „Daysy“ ar „DaysyView“. Dėl išsamesnės informacijos paskambink mums.

Man greitai prasidės menopauzė. Ar būtų teisinga, jei pradėčiau naudoti „Daysy“?

Taip, šiuo pereinamuoju laikotarpiu tu visiškai gali pasikliauti „Daysy“. Kai ovuliacija vėluos ar jos nebus, „Daysy“ rodys geltonos spalvos signalą, taip bus pranešama apie ciklo pokyčius. „Daysy“ įsigijimas pasiteisins ir finansiniu požiūriu. Mūsų gaminiai pasižymi dideliu patvarumu, todėl net jei ateityje tau „Daysy“ nebebus reikalinga, tu galėsi ją parduoti toliau – kitai vartotojai.

Klausimai apie „DaysyView“

Kas yra „DaysyView“?

Tai – programėlė, kurią galima parsisiųsti iš „Apple App store“ ir nuolat naudoti kartu su vaisingų  dienų indikatoriumi „Daysy“. Ši programėlė suteiks papildomą informaciją apie tavo mėnesinių ciklą.

„DaysyView“ gali naudoti ir be „Daysy“. Tokiu atveju programėlė atliks kaip peržiūros įrankis, padedantis užrašinėti pastabas ir vizualizuoti kasdienius tavo bazinės kūno temperatūros matavimus.

Suporavus su vaisingų dienų indikatoriumi „Daysy“, programėlė „DaysyView“ leis tau matyti ankstesnį, dabartinį ir apskaičiuotą vaisingumo statusą, jei bus atliktas duomenų sinchronizavimas su „Daysy“. Tačiau nereikia pamiršti, kad tiksliausią informaciją tam tikrą dieną rodo pati „Daysy“.

„DaysyView“ suteikia galimybę galimybė saugiai ir patikimai išsaugoti „Daysy“ duomenis per internetinį ryšį. Todėl tu galėsi palikti „Daysy“ namie ir dienos metu pasižiūrėti savo vaisingų dienų duomenis iš tos vietos, kur būsi. Be to, jei atsitiktų taip, kad „Daysy“ būtų pamesta ar pavogta, mūsų pagalbos tarnyba galės per internetinį ryšį iš naujo atsiųsti tavo duomenis į tavo naują vaisingų dienų indikatorių „Daysy“. Taigi, tu visada gali būti rami, kad tavo duomenys nedings.

Ar duomenis apie mėnesines galiu įvesti vėliau?

Ne. „Daysy“ jau pačioje pradžioje turi susipažinti su tavo ciklu. Prireikus paskutinių 3 dienų duomenis apie mėnesines galima pakeisti programėlėje „DaysyView“. Nepamiršk, kad vaisingų dienų indikatoriuje „Daysy“ mėnesinių duomenis galima įvesti ar pakeisti tik tą pačią dieną.

Ar galiu pakeisti savo mėnesinių duomenis programėlėje „DaysyView“?

Visada suvedinėk savo duomenis pačiame prietaise „Daysy“.

Jei suklydai įvedant duomenis apie mėnesines prietaise „Daysy“, gali juos pataisyti programėlėje DaysyView“. Pakeisti galima tik paskutinių 3 dienų duomenis. Norėdama tai padaryti, programėlėje „DaysyView“ atidaryk kalendoriaus peržiūrą, pasirink dieną, kurios duomenis nori pataisyti ir atlik reikiamus pakeitimus. Taip pat gali įjungti ar išjungti tos dienos mėnesinių duomenų apskaitos funkciją.

Tai padarius visų sekančių dienų duomenys persijungs į perskaičiuoto rezultato rodymą. Sujunk programėlę „DaysyView” su prietaisu „Daysy“ ir palauk, kol duomenys sinchronizuosis. Kadangi informacija apie mėnesines yra pagrindinis skaičiavimo algoritmo naudojamas parametras, koreguojant šiuos duomenis gali keistis ir prognozės.

Norėčiau importuoti duomenis iš kitų programėlių. Ar tai įmanoma?

Jei programėlė „DaysyView“ nėra suporuota su vaisingų dienų indikatoriumi „Daysy“, tu gali rankiniu būdu įvesti duomenis apie kūno temperatūrą. Jei programėlė yra suporuota su „Daysy”, rankiniu būdu duomenų įvesti negalima.

„Daysy“ jutiklis nustato kūno temperatūrą tiksliau nei įprastiniai termometrai. Todėl nėra galimybės naudoti senus temperatūras duomenis – mes nenorime rizikuoti su mažesnio tikslumo informacija ir sukelti tau problemų su „Daysy“.

Kaip suprasti „DaysyView“ kalendorių?

Vaisingumo statusas žymimas spalvomis, jos turi tą pačią reikšmę programėlėje „DaysyView“ ir vaisingų dienų indikatoriuje „Daysy“. Programėlėje „DaysyView“ tu visada gali peržiūrėti ir matavimo duomenis, ir skaičiavimais nustatytas vaisingas dienas būsimajam laikotarpiui.

Užpildyti spalvų rutuliukai žymi jau praėjusias dienas. Neužpildyti spalvų rutuliukai žymi prognozes pagal skaičiavimus.

Programėlėje „DaysyView“ taškais žymima papildoma informacija konkrečiai dienai. Jei žaliai nuspalvintame dienos langelyje matomas taškas, tai reiškia, kad šia dieną buvo įvesti duomenys apie mėnesines (užpildytas rutuliukas) arba numatoma, kad tai įvyks ateityje (neužpildytas rutuliukas). Panašiai ir „raudonosios“ dienos langelyje matomas taškas reiškia, kad tai –ovuliacijos diena.

Pastaba: tavo ciklo pabaigoje „Daysy“ ištirs visą informaciją apie ankstesnį mėnesį ir galbūt atnaujins duomenis apie Tavo ovuliacijas dieną. Programėlėje „DaysyView“ ovuliacijas diena bus matoma tik po to, kadi pasibaigs tavo dabartinis ciklas ir prasidės kitas. Todėl gali būti, kad programėlėje matoma ovuliacijos diena skirsis nuo „Daysy“ skaičiavimo rezultato ir mirksės raudonos šviesos signalas.

Ar galėčiau sužinoti eksperto nuomonę dėl mano ciklo duomenų?

Atsakymų skirsnyje paspausk nuorodą „Paklausti eksperto“ ir susisiek tiesiai su mūsų pagalbos tarnyba. Jo darbuotojai padės tau įvertinti vaisingumo duomenis ir atsakys į tavo klausimus. Prieš tai tau reikės įjungti bendrinimo funkciją, kuri nusiųs tavo vaisingumo duomenis mūsų pagalbos tarnybos darbuotojui. Po to tiesiog parašyk savo klausimą el. paštu.

„DaysyView“ duomenys skiriasi nuo „Daysy“ duomenims. Ką daryti?

Gali būti, kad tą dieną tu dar neatlikai „Daysy“ sinchronizavimo. Prijunk „Daysy“ prie savo telefono ir palauk, kol duomenys tarp abiejų prietaisų sinchronizuosis. Po to jie turėtų nesiskirti.

Kokie įrenginiai yra suderinami su „DaysyView“?

Programėlę „DaysyView“ iš „Apple iTunes Store“ gali parsisiųsti į „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch”, jei įrenginyje naudojama operacinė sistema „iOS 8“ ar aukštesnė versija. Iš „Google Play“ programėlę „DaysyView“ gali parsisiųsti į „Android“ įrenginį.

Ar programėlę „DaysyView“ galima naudoti „Android“ įrenginyje?

Taip. Tu gali ją parsisiųsti iš „Google Play“.

Kaip galėčiau sužinoti eksperto nuomonę?

Atsakymų skirsnyje paspaudus nuorodą „Paklausti eksperto“ atsidarys el. pašto forma, skirta tiesioginiam bendravimui su mūsų pagalbos tarnyba. Jos darbuotojai galės įvertinti tavo vaisingumo ciklo duomenis ir atsakyti į tavo klausimus, jei tu prieš tai programėlės nuostatose įjungsi funkciją „Išsaugoti duomenis internetu”. Tik po to nusiųsk el. pašto laišką „Paklausk eksperto“.

Gali būti, kad pagalbos tarnybos darbuotojai paprašys, kad tu nusiųstum jiems savo duomenis (.csv) faile. Tai galima padaryti paspaudus mygtuką „Nusiųsti“ (langelis su rodykle į viršų) ir adresuojant savo el. laišką vietinei klientų pagalbos tarnybai. Jei gyveni Šveicarijoje, pasirink info@ch.Daysy.me; jei gyveni JAV ar Kanadoje, pasirink info@usa.Daysy.me; jei gyveni Europoje ar kitur pasaulyje, pasirink info@eu.Daysy.me

Sistema sukurs ir prisegs .csv failą su tavo duomenimis, ir tu galėsi tiesiog parašyti savo klausimą el. laiško teksto lauke.

Man labai patinka siųsti pranešimus partneriui. Kaip galėčiau dar plačiau naudotis šia galimybe?

Pranešimų siuntimo funkcija bus periodiškai atnaujinama kartu su naujomis „DaysyView“ versijomis. Jei tu turi pasiūlymų, kaip geriausiai plėtoti šią galimybę, mielai juos išklausysime.

Kaip galiu sinchronizuoti „Daysy“ su „DaysyView“?

Atidaryk „DaysyView“ kalendoriaus peržiūrą, paleisk „Daysy“, prijunk kabelį pirmiausia prie „Daysy“, po to – prie savo telefono. Programėlė „DaysyView“ suras indikatorių „Daysy“, ir įvyks tavo duomenų automatinis sinchronizavimas. Tai labai paprasta!

Kuo dažniau bus atliekamas sinchronizavimas, tuo mažiau laiko jis užims.

Kaip aš galiu pakeisti savo vardą ar el. pašto adresą?

Tavo paskyra yra susieta su „Daysy“ serijiniu numeriu. Norėdama pakeisti savo kontaktinę informaciją, eik į skirsnį „Nuostatos->Vartotojo duomenys“. Jei pakeitei prietaisą ir nori išsaugoti tą pačią paskyros informaciją, susisiek su klientu pagalbos tarnyba, ir atjaunink savo sąskaitą prieš susijungiant su naujuoju prietaisu.

Kokius duomenis galiu įvesti programėlėje?

Jei programėlė „DaysyView“ nėra suporuota su vaisingų dienų indikatoriumi „Daysy“, tu gali rankiniu būdu įvesti duomenis apie savo kūno temperatūrą. Jei programėlė yra suporuota su „Daysy“, rankiniu būdu duomenų įvesti negalima.

Jei programėlė „DaysyView“ naudojama be vaisingų dienų indikatoriaus „Daysy“, duomenis apie kūno temperatūrą gali įvesti rankiniu būdu. Jei programėlė yra suporuota su „Daysy“, rankiniu būdu duomenų įvesti neįmanoma, kadangi sinchronizavimo metu „Daysy“ tai padarys automatiškai. Paskutinių 3 dienų duomenis apie mėnesines gali įvesti ar pakeisti programėlėje „DaysyView“. Patartina „Daysy“ sinchronizavimą atlikti iškart po to, kai bus pakeisti duomenys apie mėnesines. Programėlė taip pat leis stebėti dienas, kai įvyko lytinis aktas, ir užrašyti pastabas apie kiekvieną dieną atskirai.

Kaip naudoti „Daysy“?

Po kiek laiko galiu pradėti pasikliauti vaisingų dienų prognozėmis?

„Daysy“ teikiamomis vaisingų dienų prognozėmis gali pasikliauti jau nuo pirmos prietaiso naudojimo dienos. Pradžioje „Daysy“ bus atsargesnė ir rodys daugiau „geltonųjų“ dienų. Jų skaičius ims palaipsniui mažėti, kai „Daysy“ jau pakankamai gerai pažins tave ir tavo organizmą. Kuo reguliariau matuosi temperatūrą, tuo geriau.

Kurioje kūno vietoje reikia matuoti temperatūrą?

Po liežuvių, ir burna turi būti uždara.

Kada galiu pradėti naudoti „Daysy“?

Iš karto, kai prietaisas pateks į tavo rankas. Tačiau, jei ką tik nutraukei hormoninių kontraceptikų vartojimą, rekomenduojame sulaukti su nutraukimu susijusio kraujavimo ir po to pradėti atlikinėti matavimus su „Daysy“. Nesuvedinėk prietaise pirmojo kraujavimo duomenų – tai nėra informacija apie mėnesines. Šis kraujavimas susijęs tik su hormoninių priemonių vartojimo pabaiga. Prisimink, kad visada svarbu laikytis visų saugos reikalavimų.

Ar galiu matuoti temperatūrą kelis kartus per dieną?

Tą pačią dieną „Daysy“ išsaugos duomenis tik apie pirmąjį matavimą. Jei nesi tikra, ar teisingai išmatavai temperatūrą, arba po matavimo išgirsi dūzgimą, pakartok matavimą, kol dar neatsikėlei iš lovos. Jei temperatūra liks neišmatuota, „Daysy“ leis tau pasimatuoti temperatūrą iš naujo. Tuo tarpu, jei temperatūra tą dieną jau bus užregistruota, kitas matavimas nebus užskaitytas.

Kaip galiu patikrinti savo vaisingumo statusą dienos bėgyje?

Nuspaudus „Daysy“ aktyvavimo mygtuką, pasirodys informacija, ar tuo metu yra tavo vaisinga diena.

Praleidau kelis matavimo kartus. Ką man daryti?

Jei nepasimatavai temperatūros vieną ar du kartus, tai nėra didelė problema. „Daysy“ vidinė programinė įranga atliks skaičiavimus, remiantis duomenų bazėje sukauptomis tyrinėtojų išvadomis apie moters ciklą ir tavo ankščiau įvesta informacija apie mėnesines. Tačiau, jei praleisi keletą temperatūros matavimo vieno ciklo ribose, prietaisas rodys daugiau „raudonųjų“ ar „geltonųjų“ dienų.

Noriu pradėti naudoti „Daysy“ po nėštumo. Ką turėčiau daryti?

Po nėštumo griežtai rekomenduojame nustatyti „Daysy“ iš naujo, kad išsitrintų visi išsaugoti duomenys, kadangi tavo tolimesni mėnesinių ciklai tikriausiai bus skirtingi. Prisimink, kad „Daysy“ gali naudoti ir žindančios mamos, tačiau prietaisas negalės numatyti pirmųjų ovuliacijų ir rodys „geltonąsias“ dienas, iki kol ovuliacijos bus patvirtintos. Šiuo laikotarpiu būtina naudoti kontracepcijos priemones.

Aš miegu nereguliariai (darbas pamainomis, atsibudimai naktį, ilgas miegojimas savaitgaliais ir pan.). Ar galiu naudoti „Daysy“?

Taip, iš tikrųjų „Daysy“ buvo kuriama kaip tik šio tipo moterims. Tiesiog pasimatuok savo temperatūrą iš karto, kai tą dieną atsibusi. „Daysy“ leidžia registruoti kūno temperatūrą ne dažniau kaip vieną kartą per 18 valandų laikotarpį – taip užtikrinama, kad nuskaitymai nesidubliuos.

Turiu mažą vaikelį, todėl dažnai pabundu naktimis. Ar vis dėlto galiu naudoti „Daysy“?

Taip. Svarbiausia – prieš matuodama bazinę kūno temperatūrą moteris turi būti miegojusi ne mažiau kaip 4 valandas iš eilės. Tačiau laikas, per kurį poilsio metu kūnas pasiekia tam tikrą temperatūrą, kiekvienai moteriai gali būti skirtingas. Jei neturėjai galimybės išmiegoti 4 valandas iš eilės, tačiau pabudusi jautiesi pailsėjusi, drąsiai matuokis kūno temperatūrą. Jei naktimis kartais negali užmigti, tai irgi nėra kliūtis. „Daysy“ sukurta taip, kad praleistų matavimų duomenis papildytų automatiniu būdu, jei praleidinėjimas netampa reguliarus.

Turėjau bemiegę naktį. Ar vis dėlto galiu pasitikėti „Daysy“ rodoma informacija?

Taip. Jei tavo bazinės kūno temperatūros matavimus paveikė nerami naktis ar suvartotas alkoholis (jei matavimai praleidžiami tik kartais, tai ne problema), tai visgi nereiškia, kad vaisingų dienų rodmenys bus nepatikimi. Priklausomai nuo to, kuriame ciklo etape tu esi, „Daysy“ arba atpažins matavimą ir ignoruos jį kaip išimtį, arba prietaisas saugumo dėlei pažymės tą dieną geltonos ar raudonos spalvos signalu. Tačiau, jei ankstesnį vakarą alkoholio išgėrei tikrai daug, patartina matavimus praleisti, kadangi alkoholis turi įtakos bazinei kūno temperatūrai.

Ar turiu imtis ypatingų veiksmų kelionės metu? Ką daryti kertant skirtingas laiko zonas?

Tu gali naudoti „Daysy“ artimesnių ir tolimesnių kelionių metu. Apskritai nieko ypatingo daryti nereikia, kadangi „Daysy“ prisitaikys prie naujųjų sąlygų jau iki kitos dienos ryto.

Jei keliauji naktį ar patenki į kitą laiko zoną, praleisk matavimą tą rytą, kai būsi patekusi į naująsias sąlygas. Tuo tarpu, kitą dieną matavimą atlik kaip įprastai. Prisimink, kad turi pamiegoti ne mažiau kaip 4 valandas iš eilės, tik tuomet matavimai bus teisingi. Grįžinėdama namo tiesiog pakartok šį procesą.

Ar mes su drauge galime kartu naudoti vieną „Daysy“?

Ne. „Daysy“ yra visiškai individualus vaisingumo nustatymo kompiuteris. Jei nori paskolinti savo „Daysy“ savo drauge, prieš tai būtinai ištrink visus savo duomenis.

Kaip geriausia matuotis temperatūrą?

 1. Ryte vos pabudusi, dar būdama lovoje paimk „Daysy“ į rankas ir trumpai spustelk aktyvavimo mygtuką. Sumirksės aktyvavimo žiedas, ir užsidegs ankstesnės dienos vaisingumo statuso rodmuo.
 2. Nuspausk aktyvavimo mygtuką antrą kartą, ir aktyvavimo žiedas pasisuks pagal laikrodžio rodyklę. Matavimas gali prasidėti.
 3. Pakišk „Daysy“ jutiklį antgalį po liežuviu, uždaryk burną ir matuok temperatūrą maždaug 1 minutę.
 4. Po to suskambės pypsėjimas, pranešantis apie pavykusį matavimą.
 5. „Daysy“ parodys tavo vaisingumo statusą būsimam 18 valandų laikotarpiui

Per kiek laiko „Daysy“ registruoja mano temperatūrą?

Maždaug per 1 minutę išmatuojama ir užregistruojama temperatūra, išanalizuojami duomenys ir parodomas apskaičiuotas vaisingumo statusas.

Kaip galiu „Daysy“ išjungti?

„Daysy“ išsijungs pati, jei 60 sekundžių jos nenaudosi.

Ką daryti, jei mano vyras ar vaikas jau atliko matavimą su „Daysy“? Ar galiu ištrinti individualius matavimus?

Individualių matavimų ištrinti negalima. Jei tu pasimatuosi temperatūrą ryte, vos pabudusi, jokių kitų matavimų tą dieną prietaisas neregistruos ir skaičiavimams nenaudos.

Ar temperatūrą kasdien reikia matuoti tuo pačiu metu?

Svarbu išmatuoti kūno temperatūrą vos pabudus, prieš atsikeliant, tačiau nėra taip svarbu, būtent kuriuo dienos metu tai daroma. Vis dėlto verta prisiminti – kuo reguliaresni bus tavo matavimai, tuo daugiau „žaliųjų“ dienų „Daysy“ galės parodyti.

Ar galiu mylėtis prieš atlikdama matavimą?

Ne. Temperatūrą reikia matuoti vos pabudus, prieš bet kokį fizinį aktyvumą. Jei pamiršai tai padaryti iš pat ryto, tiesiog praleisk tos dienas matavimą. „Daysy“ pasinaudos ankščiau surinktomis žiniomis apie tavo ciklą ir statistikos duomenimis ir nustatys, ar tuo metu yra tavo vaisingoji diena.

Neteisingai suvedžiau duomenis apie mėnesines. Kaip galiu tai pakeisti?

Tam tikrą dieną tu gali išjungti tos dienos duomenis apie mėnesines. Laikyk nuspaustą aktyvavimo mygtuką, kol vėl pradės mirksėti violetinis šviesos signalas. Jei neteisingus duomenis apie mėnesines įvedei per paskutinių 3 dienų laikotarpį, atidaryk „DaysyView“ ir pakoreguok savo įrašą. Pakeisti galima tik paskutinių 3 dienų duomenis, todėl informaciją apie mėnesines visada įvesk iš karto, ir „Daysy“ juos išsaugos.

Kaip galiu sužinoti, ar tam tikrą dieną esu vaisinga?

Geriausias būdas – pasižiūrėti „Daysy“ rodmenis tos dienos ryte po temperatūros matavimo. Vaisingą dieną žymi raudonos šviesos signalas. Programėlėje „DaysyView“ gali peržiūrėti vaisingų dienų kalendorių būsimam laikotarpiui, tai palengvins tau planavimą.

Kaip padidinti „žaliųjų“ dienų skaičių?

Norėdama turėti kuo daugiau dienų, žymimų žalios šviesos signalu, pirmiausia prisimink, kad temperatūrą būtina išmatuoti kiekvieną rytą, vos tik pabudus ir prieš atsikeliant. Kuo dažniau pamirši išmatuoti temperatūrą, tuo mažiau „žaliųjų“ dienų prietaisas parodys.

Jei ovuliacijos diapazonas bus didesnis, „Daysy“ rodys daugiau „raudonųjų“ dienų, todėl svarbu parūpinti, kad tavo kūnas gautų pakankamai reikalingu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Maisto papildai su vitaminų B6 ir skaistminu (Monk’s pepper) atstato hormonų pusiausvyrą, todėl padeda sureguliuoti ir ovuliacijas. * Prieš pradėdama vartoti naujus vitaminus ar papildus, pasitark su gydytoju.

Didelis protinis ir fizinis stresas irgi lemia mažesnį „žaliųjų“ dienų skaičių. Pavyzdžiui, pasirengiant maratonui ar kitaip intensyviai sportuojant ovuliacijos gali vėluoti ar iš viso dingti. Tokiu atveju „raudonųjų“ ar „geltonųjų“ dienų skaičius bus didesnis. Stenkis atsipalaiduoti po streso, skirdama bent kelias minutes per dieną tokiems užsiėmimams kaip joga, meditacija ar tiesiog knygos skaitymas.

Kaip turi suvedinėti duomenis apie mėnesines?

Po temperatūros matavimo, kai „Daysy“ dar veikia įprastiniu režimu, nuspausk aktyvavimo mygtuką ir laikyk jį nuspaustą, kol degs violetinė šviesa. Jei tau atrodo sudėtinga suvedinėti duomenis apie mėnesines, gali prie „Daysy“ prijungti sinchronizavimo kabelį ir suaktyvinti mėnesinių duomenis, kol kabelis yra įjungtas.

Ar prietaise „Daysy“ galiu nustatyti žadintuvą?

Pačioje „Daysy“ žadintuvo nustatyti negalima. Tačiau pasitelkus programėlę „DaysyView“ tu gali nustatyti žadintuvą savo „iPhone“ įrenginyje.

Kada galiu atlikti pirmą matavimą?

Gali pradėti iš karto, nelaukdama, kol turėsi savo pirmus duomenis apie mėnesines. Tačiau tuo atveju, jei vartoji hormoninius kontraceptikus, pirmiausia turi nutrauki jų vartojimą ir susilaukti pirmojo tikrojo kraujavimo – ne to, kuris atsiras nutraukus tablečių vartojimą, o to, kuris bus siejamas jau su duomenimis apie mėnesines.

Bendro pobūdžio klausimai apie „Daysy“

Kai „Daysy“ veikia?

„Daysy“ stebi tavo bazinę kūno temperatūrą ir mėnesinių duomenis. Tau tereikia atlikti keletą paprastų veiksmų, ir „Daysy“ apskaičiuos tavo vaisingumo statusą kiekvienai dienai. Taip tu galėsi suplanuoti nėštumą, kai būsi pasiruošusi, arba jo išvengti.

 1. Išmatuok bazinę kūno temperatūrą vos tik pabudusi, prieš atsikeldama.
 2. Nuspausk ir laikyk nuspaustą aktyvavimo mygtuką, patvirtink menstruacinius duomenis tomis dienomis, kai turi mėnesines.
 3. „Daysy“ parodys tavo vaisingumo statusą kitų 18 valandų laikotarpiui.
 4. Tu gali sinchronizuoti „Daysy“ su programėle „DaysyView App“ ir matyti detalią informaciją apie savo ciklą.

Aš ką tik baigiau vartoti kontraceptikus. Kada galiu pradėti naudoti „Daysy“?

Palauk, kol baigsis kontraceptinių priemonių atsisakymo sukeltas kraujavimas, po to pradėk atlikinėti matavimus su „Daysy“. Informacijos apie pirmą kraujavimą prietaise suvedinėti nereikia. Tai dar nėra tikrieji duomenys apie mėnesines, kraujavimas atsirado tiesiog nutraukus hormoninių kontraceptikų vartojimą.

Kodėl šis metodas pagrįstas vien tik temperatūros matavimu?

Atliekant tyrimus buvo nustatyta, kad kūno temperatūros matavimai sudaro pakankamą pagrindą vaisingoms dienoms apskaičiuoti, ir papildomi metodai, pavyzdžiui, gleivių ar mėnesinių tarpinio etapo skausmų stebėjimas nesuteikia jokių papildomų privalumų. šie papildomi metodai tyrimų metu kai kuriais atvejai tik sukėlė didesnių abejonių ir net sumažino kontracepcijos priemonių patikimumą. Be to, per minėtus tyrimus nenustatyta jokių skirtumų tarp moterų, turinčių patirtį natūralaus šeimos planavimo srityje, ir tų, kurios nieko nežinojo apie tai. Todėl kūrėjai nusprendė nepaisyti papildomų metodų. Vaisingų dienų indikatoriaus patikimumas yra 99,3 %, ir kažin ar įmanoma šį rodiklį viršyti.

Ar dažnai reikia matuoti temperatūrą?

Kiek įmanoma dažniau!

Analizuodami mūsų archyve sukauptus duomenis, suskaičiavome tam tikrą ryšį tarp temperatūros matavimo dažnumo ir „žaliųjų” dienų skaičiaus. Tiksliau sakant: kuo dažniau matuosi temperatūrą, tuo geriau.

„Geromis“ prietaiso vartotojomis mes laikome moteris, kurios praleidžia mažiau nei 10 procentų visų matavimo kartų arba maždaug 2–3 dienas per 28 dienų ciklą.

Ar vaisingumo statusas teisingai rodomas ir tada, kai geriu vaistus?

Jei tu kartais vartoji tiesiog skausmą malšinančius vaistus – tai nėra problema. Tuo tarpu, jei vartoji vaistus ilgesnį laiką, būtinai pasitark su gydytoju ar vaistininkų dėl vaistų galimo poveikio tavo kūno temperatūrai ir tavo ciklui. Jei toks poveikis numatomas, vaistų vartojimo laikotarpiui temperatūros matavimą reikia nutraukti, jei ne – gali tęsti matavimus įprastine tvarka.

Kada galiu pradėti pasitikėti nevaisingų dienų rodmenimis?

Jau nu pirmos dienos, kai pradėsi naudotis prietaisu ir programėle.

Ar „Daysy“ rinkinyje yra viskas, ko reikia?

Taip. Gali pradėti naudoti „Daysy“ iš karto, kai išimsi prietaisą iš pakuotės. Tereikia pridedamą bateriją įdėti į įrenginį.

Kas atsitiks, jei praleisiu kelis matavimus?

Nieko baisaus. Remiantis prietaise išsaugota informacija „Daysy“ patikimai papildys trūkstančius duomenis. Tačiau patariame matuotis temperatūrą reguliariai, tuomet vaisingos ir nevaisingos dienos bus nustatomos kuo tiksliau. Praleidus kelis matavimus, prietaiso rodmenų patikimumas sumažės. Jei Tu praleisi kelis matavimus dėl ligos, „Daysy“ grįš į įprastinį veikimo režimą.

Ar ligos metu vaisingos dienos nustatomos mažesniu tikslumu?

Pakilusią temperatūrą (37,8 laipsniai Celsio, 100,3 laipsniai Farenheito) „Daysy“ atpažins kaip ligos požymį, ir tokį matavimą ignoruos. Patartina praleisti temperatūros matavimą, kai tu jautiesi nesveikai, ypač jei turi nežymius peršalimo simptomus. Jei vartoji vaistus, turinčius įtakos bazinei kūno temperatūrai ir/arba menstruaciniam ciklui (pavyzdžiui, paracetamolą ar antibiotikus – jei abejoji, pasitark su gydytoju ar mūsų pagalbos tarnyba), nutrauk temperatūros matavimą, iki kol savijauta vėl bus normali.

Kodėl „Daysy“ vadinama „Daysy“, o ne „daysy“?

„Daysy“ pavadinimas sudarytas iš „Day“ (‘diena’) ir „Sy“ (‘sinchronizavimas’) = kasdienis sinchronizavimas. Prietaiso pavadinimas nėra vedinys iš gėlės pavadinimo.

Koks „Daysy“ garantinis laikotarpis?

Daysy“ gamintojas suteikia garantiją 2 metams.

Koks yra pristatymo laikas?

Paprastai „Daysy“ pristatoma per 2–4 dienas.

Kas yra Perlo indeksas?

Perlo indeksas (Pearl Index) apibūdina kontracepcijos metodo patikimumą. Jei 100 moterys teisingai naudoja kontracepcijas metodą X per vienerių metų ilgą laikotarpį ir viena iš jų pastoja, tokio metodo X Perlo indeksas yra 1. Svarbu nepainioti tam tikro metodo Perlo indekso su programėle „Pearl Index“. Tam tikro metodo Perlo indeksas rodo jo patikimumą, jei metodas naudojamas teisingai. Tuo tarpu programėlė „Pearl Index“ nurodo, kiek kartų prasidėjo nepageidaujamas nėštumas dėl sąlygų nesilaikymo. „Daysy“ atveju tai būtų tiek atvejai, kai nėštumas prasidėjo todėl, kad lytinis aktas įvyko tokią dieną, kai prietaisas rodė raudoną šviesos signalą. Dėl šios priežasties tas pats metodas gali turėti skirtingas „Pearl Index“ vertes.

Ar „Daysy“ galima naudoti tik su „iPhone“ ir „Android“ įrenginiais?

Taip, „Daysy“ skirta naudoti su „iPhone“ ir „Android“ telefonais.

Ar „Daysy“ yra sertifikuota?

Taip, „Daysy“ yra sertifikuota CE ženklu ir užregistruota kaip medicininis prietaisas.

Esu sportininkė ir dalyvauju varžybose. Ar turiu laikytis ypatingų taisyklių?

Didelės treniruočių apkrovos gali paveikti ciklą ir užlaikyti ovuliacijas. Tačiau natūralūs saugojimosi metodai nestabdo raumenų augimo, kaip tai daro, pavyzdžiui, tabletės. Mes galime atlikti Tavo kelių mėnesių matavimų analizę ir išsiaiškinti, ar sportas turi poveikį Tavo ciklui.

Ar „Daysy“ apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų?

„Daysy“ neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, todėl šis saugojimosi būdas tinka tik monogamiškiems santykiams. Siekdami apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų visada naudokite prezervatyvą.

Ar galiu naudoti „Daysy“, jei aš rūkau ar vartoju alkoholį?

Rūkymas neturėtų kaip nors veikti ciklo ar „Daysy“ funkcijų. Tuo tarpu gausus alkoholio vartojimas turi įtakos ciklui! Jei tu naktį vartojai daug alkoholio, kitą rytą temperatūros matavimą turėtum praleisti.

Kokiame amžiuje galima pradėti naudoti „Daysy“?

„Daysy“ tinka visoms moterims, pasiekusioms lytinės brandos amžių. „Daysy“ neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Siekiant jų išvengti reikia naudoti prezervatyvą. „Daysy“ veikimas bus efektyvus, jei naudosi ją reguliariai.

Kada galiu pradėti pasitikėti „Daysy“?

Jau nuo pirmos naudojimo dienos!

Kas sukūrė „Daysy“?

Pagrindinė „Daysy“ kūrėja – Natalie Rechberg, Šveicarijos įmonės „Valley Electronics“ AG vadovė. Jos tėvo Dr. Hubertaus Rehbergo rinkai pristatytas vaisingų dienų indikatorius „Lady-Comp“ išgarsėjo visame pasaulyje. Panaudojus tą patį, save jau įrodžiusį, algoritmą ir pridėjus asmeninį požiūrį į sprendimo vartotoją, buvo sukurtos „Daysy“ ir „DaysyView“. Ruošiant naują sprendimą buvo išsamiai analizuojama „Lady-Comp“ vartotojų patirtis. „Daysy“ elektronines smegenis, kurių paskirtis – apibendrinti žinias apie vaisingumą, ir kitus komponentus tiekia pasaulyje vadovaujančios savo srities įmonės. „Daysy” yra sertifikuotas medicininis prietaisas ir atitinka standartą EN ISO 13485:2012.

Per kiek laiko „Daysy“ įgyja patikimas „žinias“ apie mano ciklą?

Paprastai reikalingi 3–4 ciklai, kad „Daysy“ išmoktų pažinti konkrečios moters mėnesinių ciklo ypatybes. Tačiau tai nereiškia, kad šiuo laikotarpiu nebus rodomos „žaliosios“ (nevaisingos) dienos. „Daysy“ atsargiai pradės nustatinėti vaisingąsias dienas, remiantis visų pirma statistikos duomenimis. Pagal statistiką ovuliacija gali įvykti jau 11-tą ciklo dieną, todėl „Daysy“ pradės rodyti tavo „raudonąsias” (vaisingas) dienas apie 6-tą ar 7-tą dieną, priklausomai nuo to, už kokį laikotarpį buvo įvesi duomenys apie mėnesines. „Raudonosios“ dienos bus rodomos tol, kol nebus patvirtinta ovuliacija. Ją patvirtinus prasidės „žaliosios“, t. y. nevaisingos dienos. Per kelis sekančius ciklus „Daysy“ dažniau lygins įvestus tavo duomenis su statistika ir palaipsniui siaurins statistinę „raudonųjų“ dienų tikimybę, iki kol bus nustatytas būtent tavo individualus vaisingų dienų laikotarpis.

Aš nebenaudosiu „Daysy“. Ką turiu daryti?

Jei nori ilgesnį laiką „Daysy” nenaudoti, nuvalyk ją, išimk bateriją ir padėk prietaisą į sausą saugojimo vietą. Tavo duomenys nedings. Tačiau, jei vėl pradėsi naudoti „Daysy“ po nėštumo, būtinai nustatyk „Daysy“ iš naujo, kadangi tavo ciklas po gimdymo gali būti pasikeitęs. Susipažink su mūsų vaizdo medžiaga apie tai, kaip negrįžtamai ištrinti visus duomenis iš „Daysy”. Jei tu tiesiog nori vėl pradėti temperatūros matavimus po pertraukos, nesusijusios su nėštumu, gali būti, kad „Daysy“ rodys tik „geltonąsias“ dienas, iki kol tu įvesi pirmus duomenis apie mėnesines. Jei baterija kuriam laikui buvo išimta, „Daysy“ negali žinoti, kuriame etape yra tavo ciklas. Po to, kai įvesi duomenis apie mėnesines, prietaisas praės juos lyginti su ankščiau išsaugotais duomenimis apie tavo mėnesines, kad kuo greičiau vėl galėtų parodyti žalią šviesos signalą.

Kada „Daysy“ rodo pastojimą?

„Daysy“ nustato pastojimą pagal 2 rodiklius: bazinę kūno temperatūrą tavo įvestus duomenis apie mėnesines.

„Daysy“ gali nustatyti nėštumą ne ankščiau kaip praėjus 15 dienų nuo ovuliacijas (mirksi raudona, geltona ir žalia šviesa) ir patvirtinti nėštumą ne ankščiau kaip praėjus 19 dienų po ovuliacijos (mirksi raudona, geltona ir žalia šviesa). Programėlėje tai parodo mėlyna spalva. Nėštumo nustatymas priklauso nuo to, kiek laiko „Daysy“ turėjo susipažinimui su tavo ciklu ir kaip reguliariai tu atlieki matavimus.

Kaip „Daysy“ kalba su tavimi?

„Daysy“ išduoda garsą. Ką tai reiškia?

Pyp-pyp: „Daysy“ patenkinta rezultatu, matavimas pavyko. Pyp: duomenis apie mėnesines įvesti pavyko. Brrrrrrp: (dūzgimas): „Daysy“ nepatenkinta. Išmatuota neteisingai, saviktikra nepavyko.

Kodėl man rodoma tiek daug „geltonųjų“ dienų?

Naudojimo pradžioje pirmus 3 mėnesius bus rodoma daug geltonųjų dienų, nes „Daysy“ turės susipažinti su tavo individualiu vaisingumo ritmu.

„Geltonųjų“ dienų skaičius priklauso nuo dviejų pagrindinių veiksnių: teisingo matavimo ir ciklo pokyčių.

Ja tau atrodo, kad gauti matavimai nėra teisingi, perskaityk skirsnyje „Dažniausiai užduodami klausimai“ pateiktą atsakymą šiuo klausimu.

„Geltonųjų“ dienų skaičiui įtakos taip pat turi tavo cikle vykstantys pokyčiai ir daug kitų su kasdieniu gyvenimu susijusių veiksnių, pavyzdžiui:

 • didesnis nei įprastinis streso lygis (egzaminai, vestuvės, gyvenamosios vietos keitimas, darbas ir t. t.);
 • pasikeitusi dieta (naujos dietos pradžia, badavimas, naujas maistas būnant kitoje šalyje ir pan.);
 • sportavimo režimo pokyčiai (pvz., pasirengimas maratonui);
 • miego trūkumas (reikia stengtis miegoti ne mažiau kaip 4 valandas per parą);
 • kelionės

Girdžiu 2 pypsėjimus. Ką tai reiškia?

„Daysy“ sėkmingai išmatavo tavo temperatūrą.

Girdėjau dūzgimą. Ką tai reiškia?

„Daysy” nepavyko išmatuoti Tavo kūno temperatūros. Prašome bandyti dar kartą.

Mirksi mėlynas aktyvavimo žiedas. Ką tai reiškia?

Jei mėlynas aktyvavimo žiedas užsidega vėl iš naujo ir mirksi, tai reiškia, kad reikia pakeisti „Daysy“ bateriją.

Mirksi violetinis šviesos signalas. Ką tai reiškia?

Tai reiškia, kad tavo įvesti duomenys apie mėnesines yra patvirtinti.

Mirksi visi šviesos signalai. Ką tai reiškia?

„Daysy“ atlieka savitikrą. Ji trunka 60 sekundžių, po to „Daysy“ grįžta į normalų veikimo režimą.

Dega geltonas šviesos signalas. Ką tai reiškia?

Geltona šviesa nurodo į tai, kad „Daysy“ reikia daugiau informacijos apie Tave, arba tai, kad tavo ciklas svyruoja. Jei tavo tikslas išvengti nėštumo, laikyk geltoną šviesos signalą lygiaverčiu raudonajam ir tuo metu naudok nehormoninę kontracepcijos priemonę.

Dega raudona šviesa. Ką tai reiškia?

Raudonos šviesos signalas reiškia, kad yra tavo vaisinga diena. Šiuo metu gali planuoti pastoti. Jei manai, kad dar neatėjo tinkamas laikas susilaukti vaikelio, naudok kontracepcijos priemones.

Dega žalia šviesa. Ką tai reiškia?

Žalios šviesos signalas reiškia, kad tuo metu yra tavo yra nevaisingos dienos ir tu gali atsiduoti mylėjimuisi be apsaugos. Atsimink, kad „Daysy“ neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų.

Mirksi raudonas šviesos signalas. Ką tai reiškia?

Raudonos šviesos mirksėjimas ciklo metu reiškia, kad laukiama ovuliacija. Paprastai veikia principas: kuo ilgiau tu naudoji prietaisą, tuo didesnė tikimybė, kad prognozuojama ovuliacijos diena sutaps su tikrąja ovuliacijas dieną.

Mirksi violetinė šviesa. Ką tas reiškia?

Mirksintis violetinis šviesos signalas rodo, kol „Daysy“ laukia, kol tu įvesi duomenis apie mėnesines. Jei šiuos duomenis turi, nuspausk ir laikyk nuspaustą aktyvavimo mygtuką, kol degs violetinė šviesa. Jei tu neturi mėnesinių, nespausk nieko, ir violetinė šviesa mirksės toliau.